Padėjome išsaugoti 12,4 ha miško Molėtuose

Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad SUSITARĘ SU GAMTA iniciatyvos dėka Lietuvos žmonės patikėjo ir susivienijo dėl bendro tikslo – nuo 2021m. balandžio 1d., per nepilnus metus, surinkta ir perduota tiek lėšų, kad pavyko išsaugoti net 12,4 ha miško. Jis perduotas saugoti „Sengirės fondui“, kuris pasirūpins, kad miškas išlaikytų savo natūralumą ateities kartoms, taptų prieglobsčiu nykstančioms gyvūnų, augalų ir grybų rūšims, būtų nepaliestas jokios veiklos ir ilgainiui pavirstų sengire.

Išsaugoto miško sklypas atrinktas “Sengirės fondo” komandos – jų mokslininkai, taikydami virš 50 kriterijų įvertino biologiškai išskirtinai vertingus Lietuvoje išlikusius miškus, tad šis, esantis Molėtų rajone, netoliese Galiniškio kaimo, yra vienas jų.

2022 m. pavasarį pradėti atlikti ilgamečiai biologiniai tyrimai. Vertingiausia – šiaurinė sklypo dalis, kur veši maždaug 90 metų mišrus lapuočių miškas. Būtent čia daug negyvos (gyvastingos) medienos, o vietovės reljefo netolygumas kuria turtingą mikrobuveinių ir, tuo pačiu, rūšinę biologinę įvairovę. Sklype išskirtos kertinės miško buveinės ir netgi Europos bendrijos svarbos miškų buveinė, kurios, nepaisant didelės biologinės vertės ir spartaus nykimo visos Europos mastu, neturi beveik jokios teisinės apsaugos. Būtent todėl itin džiugu, kad drauge galėjome padėti išsaugoti bent dalelę jų.

Be to, miško vietovėje aptikta saugomų rūšių, kurių buvimas indikuoja vietos biologinę vertę, tad planuojama atlikti išsamius saugotinų rūšių tyrimus. Pietinė sklypo dalis kirsta prieš 30 metų, tad kol kas gydosi žaizdas ir iki sengirės statuso dar teks ūgtelėti, tačiau ji taip pat itin svarbi dėl amžiaus įvairovės bei atlieka apsauginę buferinę funkciją. Taigi, šis miškas ne tik nepaprastai gražus, bet ir vertingas, tinkamas būti sengire.

Miško vieta - kur yra saugomas miškas?

Net 12,4 ha išsaugoto miško yra Molėtų rajone, Suginčių seniūnijoje, šalia Galiniškio kaimo.

JAU
IŠSAUGOTA
ha miško

UŽ 2022 M. SURINKTĄ IR PERDUOTĄ PARAMĄ BUS ĮSIGYTAS PANAŠIOS VERTĖS MIŠKAS!

ZG100